امتحانات نیم سال اول و دوران جمع بندی

 

 

 

 

زمان امتحانات فرا رسیده است و برای موفقیت در آن ها نیازمند یک برنامه ریزی خوب و دقیق میباشید.دانش آموزان سال های پایه حتما کتاب درسی و جزوه های خود را کامل خوانده و بعد از حل تمارین تشریحی ,سوالات امتحانی پر تکرار را حل کنند.ویژگی سوالات پرتکرار این است که این سوالات از سوالات امتحانی در سراسر کشور در سالهای گذشته استخراج شده است یعنی سوالاتی که پرتکرار بوده و معلم‌ها در سراسر کشور از آن استفاده کردند را به عنوان سوالات پرتکرار در این کتاب ها آورده ایم و می توانند به خوبی از آن بهره‌برداری کنند و نمرات خوبی را کسب کنند.

دانش آموزان سال چهارم بعد از مطالعه و حل تمرین حتما تست نیز کار کنند. با توجه به آزمون جمع بندی که در تاریخ 27 آذر دادید و همچنین آزمون 5 دی در دروس پیش میتوانید به نقاط قوت و ضعف خود پی برده و در طول امتحانات ضعف های خود را رفع کنید. حتما در طول امتحانات آزمون های جمع بندی را بعد از مطالعه دروس از خود بگیرید.

با شرکت در آخرین آزمون جمع بندی(25 دی) خود را برای آزمون 26 دی آماده کرده تا به طور کامل نیم سال اول خود را جمع بندی کرده باشید.

توجه به موضوعات زیر میتواند بسیار مفید باشد:

ثبیت آموخته‌ها، یعنی سعی کنند نقاط قوت پایدارشان را حفظ کنند اگر در درسی یا مبحثی نقطه قوت پایدارشان هست مثلا اگر در فیزیک مبحث حرکت نوسانی جزو مباحثی است که نقاط قوت پایدار است آن را حفظ کنید، حفظ نقاط قوت پایدار یکی از عوامل موفقیت ماست پس این را در اولویت کارهایتان قرار دهید.

یادگیری های ناقص را تبدیل به یادگیری های کامل کنید، بعضی از مباحث را خوانده اید یعنی کار کرده اید اما یادگیریتان کامل نیست، بعضی وقتها با سوالاتی مواجه می شوید که شما را با چالش روبه رو می کند و بعضی وقتها احساس می کنیم که فراموش کرده ایم مبحثی را مثلا ممکن است تعادل در شیمی یک مقداری مشکل داشته باشیم سعی کنند آن مباحثی را که یادگیری ناقص دارند آن یادگیری ناقص را تبدیل به یادگیری کامل کنند و این را تبدیل به نقطه قوت کنند در پایان نیمسال اول.

  بعضی از دانش آموزان از برنامه جا مانده اند یک مباحثی را نرسیده اند که کار کنند، بعضی ها تازه شروع کرده اند یعنی تازه می خواهند مسیر را طی کنند، کار سومی که دانش آموزان باید انجام دهند این است که نقاط خاموش را روشن کنند، این مباحثی را که تا امروز خاموش بوده در پیش یک، به هر دلیلی (از برنامه جا مانده اند، مدرسه منطبق با آزمون نبوده یا اینکه تازه شروع کرده اند) سعی کنند آن نقاط خاموش را هم روشن کنند و به آن بپردازند و این زمان بهترین زمان است برای پرداختن به این موضوع که دانش آموزان پیش یک را کامل کامل جمع کنند و خیالشان را راحت کنند.

موفق باشید.

آرمین رحمانی   arminrahmanice@gmail.com

 

/ 0 نظر / 82 بازدید