برنامه ریزی در عید

نیم سال دوم شروع شده و با سرعت زیاد در حال سپری شدن است. پس نسبت به نیمسال اول بیشتر وقت گذاشته و با برنامه تر باشید.اما دروسی را که در نیمسال اول کامل نخوانده اید یا اصلا نخوانده اید چکار کنید؟

بعد از آزمون 22 اسفند دورانی شروع میشود که به آن دوران طلایی نوروز میگویند.اما این دوران به چه درد میخورد؟ در دوران عید شما دو آزمون مهم دارید 7 و 14 فروردین که به ترتیب دروس پایه و پیش که در نیمسال اول مطالعه کردید دوره میشود.در این دوران شما کاملا فرصت دارید که با برنامه ریزی مناسب و افزایش ساعت مطالعه و تست زدن صحیح نقاط ضعف خود در نیمسال اول را رفع کرده و به تقویت نقاط قوت خود بپردازید. توصیه من این است که اصلا به فکر مسافرت و درس نخواندن نباشید,  زیرا فرصت کافی برای تمامی این موارد وجود دارد. با درس خواندن در دوران عید از کسانی که فکر مسافرت و تفریح هستند چند قدم جلوتر باشید تا در کنکور موفق شوید.

در این دوران مسافرت به معنی این است که از کتاب‌های‌تان دور می‌شوید، از دفتر برنامه‌ریزی دور می‌شوید، ساعت مطالعه‌ی هفتگی‌تان کاهش پیدا می‌کند و نتیجه‌ی ناخوشایند در آزمون‌های مهم این دوران شما را از رقیب‌های‌تان دور می‌کند. پس دوران طلایی نوروز یعنی: درس خواندن با برنامه ریزی بهتر که برابر است با موفقیت.

آرمین رحمانی arminrahmanice@gmail.com

/ 0 نظر / 107 بازدید