نقش اولیا در این روزهای باقیمانده

همواره نقش اولیا در ایجاد انگیزه و تزریق انرژی مثبت به دانش آموزان موثر بوده و موجب نتایج مثبت و درخشانی گردیده است.اولیا خواسته یا ناخواسته باعث دگرگونی اوضاع و احوال فرزندان خود می شوند و چه خوب می شود که اگرنقش خود را با برنامه پیش ببرند.

فرصت زیادی تا پایان سال نمانده است و دانش آموزان با یک برنامه ریزی حساب شده می توانند ادامه برنامه خود را کامل پیش ببرند و مطالب فراگرفته از ابتدای سال خود را به درستی جمع بندی کنند،نقش اولیا نیز در این روزهای پایانی از سال تحصیلی پررنگ تر از گذشته است که توصیه می کنیم ارتباط خود را با فرزندانشان بیش از پیش کنند.

در دوران عید که در اردوی نوروزی همراه دانش آموزان بودم واقعا از دیدن آن همه انرژی برای مطالعه لذت می بردم و گاها شاهد اتفاقاتی بودم که کلی از آن ها درس می گرفتم.یکی از همان روزهای اردو با ادریس (دانش آموز سال چهارم) درباره اجرای برنامه اش که صحبت می کردم متوجه شدم که واقعا نیاز به انگیزش دارد،چرا که برنامه اش به درستی پیش می رود ولی نیاز به انرژی و انگیزه برای پیش رفتن تا پایان کار را دارد.ادریس میانگین ترازش در آزمون ها 6400 می باشد و بالاترین ترازی را که توانسته کسب کند 6800 می باشد.یکی از هدف های اصلی وی قبولی در دانشگاه های تهران می باشد.با اولیای ادریس تماس گرفتم و از آنها خواستم  تا آنجایی که امکان دارد شرایط را برای او فراهم سازند و در کنارش باشند تا انگیزه مطالعه اش افزایش پیدا کند،چرا که با هدفش فاصله ی زیادی را ندارد.

روز بعد ادریس عکسی را به همراه خود آورده بود که نظر من را واقعا جلب کرد.ادریس زمانی که به خانه رفته بود در اتاقش متوجه نقاشی شده بود که به دیوار اتاقش نصب شده بود.در این نقاشی عکس آدمکی هست که در جاده ایی در حال حرکت است،بالای نقاشی نوشته شده"دانشگاه های تهران 5 کیلومتر" و تابلویی در جاده نصب شده است با این عنوان که"حداقل سرعت بی نهایت".ادریس که خودش فوق العاده سرشار از انرژی بود و مات و مبهوت مانده بود از کار خانواده اش و همکاری آنها که مطمئنا پاسخ کار آنها را با تلاش بیشتر خواهد داد.

 

 

 

/ 2 نظر / 122 بازدید
مصطفی

سلام دوست عزیز با عرض ادب و احترام شما دوست عزیز را دعوت به بازدید از وبلاگ همه برای همه می کنم. با بروز رسانی این وبلاگ هر روزه با قسمتی از کتاب بی نوایان از کجایند اثر: استاد عسکری یحیی زاده ی خطیر در خدمت شما هستم اگر دوست داشتی حقایقی را در باره ی بی نوایان بدانی و داستانهایی را بخوانی سری به وبلاگ ما بزن. خوشحال می شم اگر نظر خودت را بزاری. متشکرم و بدرود

سمیه کریمی

واقعاَ عالی بود...