ذهن آزاد،پیش شرط موفقیت

ذهن آزاد،پیش شرط موفقیت

 برای یک مطالعه‌ی مفید، شرط اول فضای ذهنی آزاد و مهیا است؛ ذهنی به دور از دغدغه و حاشیه تا بتوان در هر بازه‌ی زمانی مطالعه، بالاترین راندمان را داشت. این موضوع شاید خیلی آشکار نباشد- ما هم به دنبال شفاف‌سازی آن نیستیم- ولی توصیه می‌کنیم مواردی را رعایت کنید تا ناخواسته درگیر این مسائل نشوید. در بعضی مواقع این مشکل برای ما وقتی پیش می‌آید که با بارها مرور و مطالعه‌ی یک صفحه، باز هم به درک صحیحی از مطلب نمی‌رسیم و کلافگی ما را از ادامه‌ی مطالعه بازمی‌دارد. مهم‌ترین عامل برای رفع نواقص، خود ما هستیم؛ زیرا هیچ کس بهتر از خود ما این مشکل را حل نخواهد کرد. حتی به دنبال موارد روان‌شناسی نباشید که این موضوع خود عاملی برای حساس‌تر شدن مشکل خواهد شد. بهتر است خودتان را در هر محیطی که هستید به همان شرایط وفق دهید. شما نمی‌توانید رفتار محیط اطراف را همان‌گونه که دلخواه شماست تغییر دهید ولی می‌توانید با محیط اطراف خود کنار بیایید. سعی کنید قبل از این‌که محیط اطراف برای شما تصمیم بگیرد، خودتان دست به کار شوید و نگذارید مانند یک قایق فقط با حرکت آب رودخانه به این سمت و آن سمت بروید بلکه خودتان مسیر درست را بروید. حتی اگر مانند یک کشتی،باعظمت و پرمحتوا باشید در صورت ساکن بودن، این تلاطم موج‌هاست که شما را هدایت می‌کند و شاید در همین کش مکش موج‌ها به صخره‌ای نیز برخورد کنید. پس ناخدای اصلی، خود شما هستید و از محیط اطراف واهمه‌ای نداشته باشید، از هوای بارانی و طوفانی نیز هراسی نداشته باشید. این مسیر برای همه پرخطر است. به تصمیم و برنامه‌ریزی‌ای که انجام داده‌‌اید ایمان پیدا کنید و پیش بروید. 

برای مقابله با چنین مشکلاتی سعی کنید خود را از هر فوق برنامه‌ای دور کنید. از دنیای تکنولوژی (بازی و اینترنت و سرگرمی و...) در حد انجام امور ضروری استفاده کنید. برای مدیریت تفکرات خود، دفترچه‌ای با عنوان مدیریت افکار تهیه کنید و در زمان‌هایی که ذهنتان به فکرهای گوناگون کشانده می‌شود، سریع فکر خود را و سرانجام آن را به همراه زمان و روز و تاریخ ثبت کنید تا بدانید سرانجامِ آن چیست و در زمان‌های بعدی به آن کم‌توجه شوید.

/ 2 نظر / 31 بازدید
من شقایق هستم تا آخرشو بخون یا تو سایتت ثبتش کن

بعد 12 روز به پولت میرسی فقط برای مشاهده تبلیغات باید تولبار alexa را روی مرور گرتون نصب کنید سایت باکس ۲۴ در حال حاضر دارای رتبه عالی در بین سایت های کلیکی ایرانی هست که به سرعت در حال پیشرفت هست. حالا چرا باکس ۲۴؟ - مدیریت بی نظیر ادمین این سایت - طرح های کسب درآمد فوق العاده که من حتی در سایت های قوی خارجی هم نطیر آن را مشاهده نکرده ام - میانگین کلیک عالی زیر مجموعه ها - هزینه ارتقا مناسب - تعداد تبلیغات بالا -از جدیدترین امکان سایت جهت درآمدزایی اعضا ، طرح ایجاد درآمد از طریق نمایش سایت به صورت صفحات پاپ آپ(تبلیغات همزمان سایت باکس ۲۴ با بازشدن صفحه وبلاگ یا سایت شما) است که بسیار عالی است و به درآمدزایی هرچه بیشتر اعضا کمک شایانی کرده است و بسیاری از امکاناتی که شما با ورود به این سایت فوق العاده با آنها آشنا میشوید . ‌ ‌‌

mha

مفید بود[دست]