یه روز خوب میاد

یه روز خوب میاد....

sepantaabdolmaleki@yahoo.com

یه روز خوب برای هر کدام از افراد در هر بازه ایی از زندگیشان می تواند متفاوت باشد.شاید روز خوب برای هر فرد مختص خود او باشد ولی وجه اشتراک بین همه ی افراد انتظار برای رسیدن یه روز خوب می باشد.شاید هم برای بعضی این روز خوب گذشته باشد،یعنی تصورشان این است در گذشته روز خوبی را داشته اند،لذا این دسته به جای انتظار کشیدن دائما حسرت می خورند و خوراک
روزمره ی آنها همین است،فرقی نمی کند چه انتظار وچه حسرت هرکدام می توانند روی انگیزش افراد تاثیر بگذارند،حس شما را درک می کنم....از زمانی که تیتر اول را مشاهده کرده اید روز خوب را در ذهن خود تصور می کنید و هم اکنون در حال فکر کردن به آن هستید،حواستان اینجا باشد!!!!!! از خیال پردازی فاصله بگیرید تا به ادامه موضوع بپردازیم.

عامل اصلی فکر کردن به روز خوب چیست؟

جذابیت آن است؟شهرتی که برای ما در بر دارد؟آینده ما را تامین می کند یا اینکه ثروتمند می شویم؟فکرمان در آن روز آزاد می شود؟به رشته و شغل مورد علاقه مان نزدیک می شویم؟و.....

هر آنچه که باشد ،مهم این است برای ما روزی خوشایند است.اما مهم تر از روز خوب ، روز های خوبی هستند که ما در انتظار و یا حسرت به سر می بریم.روز خوب فقط یک روز نمی تواند باشد،ضمن اینکه قبل از رسیدن به آن نیز می توان روزهای خوب را ساخت.فکر کردن به آن تا حدی که موجب افزایش انگیزش شود و ما را به حرکت در آورد خوب است ولی فکر کردن بیش از حد به آن ما را از حرکت باز می دارد،چرا که دائما ذهن و وقت ما را درگیر می کند.

اگر هم روز خوب را پشت سر گذاشته باشیم جای حسرت باقی نیست ، بلکه ما تجربه ایی شیرین   در رسیدن به روز خوب را کسب کرده ایم.بهتر است به جای سرزنش خود و دیگران کمی تامل کنیم و راه رسیدن به آن  را مرور کنیم تا دوباره آن را تجربه کنیم ولی با ابن تفاوت که آن را پایدار سازیم.

سخن از پایداری به میان آمد،ماندگاری و تداوم روز خوب از اهمیت بالایی برخوردار است،همانطور که گفته شد اگر پایدار نباشد موجب حسرت ما خواهد شد.پس رسیدن به روز خوب پایان کار تلقی نمی شود و می بایست آن را حفظ کرد.ولی با این حال مطمئن باشید روز خوب برای همه ی ما وجود دارد.

 

/ 2 نظر / 33 بازدید
mansooreh

بخاطر داشته باشیدکه حواس خود را به هر چه متوجه کنیم همان را به دست می آوریم ...آنتی رابینز حرفه دلم بود مطلبت [لبخند]

مروتی.طبس

بدنبود مرسی