کاهش اشتباهات در آزمون

برای کم کردن غلط ها در آزمون چه باید کرد؟

این کار سه مرحله دارد: قبل از آزمون ، در حین آزمون و بعد از آزمون

 

 

 

قبل از آزمون : "هدفگذاری ده دهی"

قبل از هر آزمون باید دقیقا بدانید می خواهید به چند سوال از ده سوال در هر درس جواب دهید در این صورت وقتی به هدف خود می رسید دیگر سوال هایی که مطمین نیستید جواب نمی دهید و غلط نمی زنید.

 

 

در حین آزمون : " تکنیک ضربدر منفی "

در حین آزمون سوال ها را با تکنیک ضربدر منفی به سه دسته تقسیم کنید. سوال هایی که بلد هستید و در همان لحظه به آنها پاسخ می دهید که علامتی ندارند. سوال هایی را که بلد هستید اما چون وقت گیرند از آنها میگذرید که باید کنار آنها علامت ضربدر بگذارید و نوع سوم سوال هایی که بلد نیستید و کنار آن علامت منفی میگذارید.

با تکنیک ضربدر منفی در ابتدا به سوال های ساده پاسخ داده اید و سپس با خیال راحت به سراغ سوال های وقت گیر می روید لذا وقت کم نمی آورید و برای حل کردن سوال ها تمرکز کافی دارید و غلط نمی زنید.

 

 

بعد از آزمون : " کلاسور ارزیابی"

غلط ها را یک به یک بررسی کنید و علت غلط زدنتان را بیابید. اگر علت غلط زدنتان بی دقتی یا اشتباه محاسباتی یا هر مشکل غیر درسی بوده آن را در دفتر برنامه ریزی در نکات منفی هفته هم بنویسید تا در طول هفته بارها یادآوری شود. با بررسی غلط ها نکات ضعف خود را می یابید و آنها را برطرف می کنید و غلط نمی زنید.

محمد جواد شریف زاده

/ 1 نظر / 36 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐──────────────────────────────────────────────────────┌ امام سجاد علیه السلام فرمودند: حقّ خداوند بزرگ اين است كه او را بپرستى و چيزى را شريكش ندانى و چون از روى اخلاص اين كار را كردى، خدا بر عهده گرفته كه كار دنيا و آخرت تو را كفايت كند و آنچه از او بخواهى برايت نگهدارد. ┘──────────────────────────────────────────────────────└