من و امتحان نهایی

من و امتحان نهایی و دوران طلایی

من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم.از همون ابتدای سال از پشتیبان گرفته تا معلم و دوست و آشنا و خانواده از اهمیت این سال و تاثیر نمرات نهایی برام توضیح دادند و من  به خوبی متوجه این قضیه شدم.

البته بعضی از دانش آموزای سال چهارمی مدرسه ما طوری از امتحان نهایی تعریف می کنند که آدم ترجیح می ده ترک تحصیل کنه به جای اینکه بخواد این همه استرس امتحان نهایی رو متحمل بشه! ولی من نمونه سوالات نهایی رو که بررسی می کردم متوجه شدم این خبرا هم نیست،امتحان نهایی هم مثله همه ی امتحانات هستش و انقدرا هم که میگن سخت نیستش.

ولی حالا که داریم به آخر سال می رسیم یه تصمیم گرفتم،تصمیم گرفتم کلک درسامو با توجه به نهایی بودن امتحانات تا حدودی بکنم تا قبل از اینکه به قول مدیرمون بخواد منو ضربه فنی کنه.

یه نگاهی به برنامه آزمون کردم،ما 2 تا آزمون مهم داریم،اولی 7 فروردین و دومیش 16 فروردین،مباحث این 2 آزمون 75% از کل مباحث کتابامون رو پوشش میده،به همین دلیل می خوام در فرصت نوروزی که از مدرسه و کلاس و پیشروی مباحث خبری نیست،حسابی درسامو دوره کنم،تمرین تشریحی کتابای پرتکرارمو که همون نمونه سوالات امتحان نهاییه سال سوم هستش رو انجام بدم و چون وقت به اندازه ی کافی دارم تمرینای تستی رو هم انجام بدم.با این کار خودم رو یه ارزیابی میکنم تا قبل از اینکه امتحانای نهایی بخواد منو ارزیابی کنه.

/ 1 نظر / 63 بازدید

چقد فعال[تایید][گل]