مواردی که کیفیت مطالعه را افزایش می دهد

مواردی که کیفیت مطالعه را افزایش می دهد

 

مهمترین موضوع در هنگام مطالعه ،کیفیت مطالعه و بازده آن می باشد.موارد زیر تعداد اندکی از نکاتی است که می تواند بازدهی مطالعاتی شما را افزایش دهد.

  • زمانی را که برای مطالعه انتخاب می کنید از اهمیت ویژه ایی برخوردار است پس دقت کنید هنگامی که جسم شما خسته است زمان مناسبی برای مطالعه نمی باشد و همین امر سبب می شود که در هنگام مطالعه ذهن شما روی مطالب متمرکز نشود.
  • سعی کنید مطالعه تان را با بهترین مطلب و شیرین ترین مبحث که روی آن مسلط تر هستید شروع کنید،این کار به شما کمک می کنید که با انگیزه بیشتری مطالعه را انجام دهید و از پرت شدن حواستان جلوگیری می کند.
  • مدت زمان مطالعه را به بازه های زمانی کوتاه تبدیل کنید و در بین آنها یک استراحت کوتاه به خودتان بدهید،مطالعه طولانی و بی وقفه جسم شما را خسته می کند،پس سعی کنید در هنگام مطالعه استراحت ها را نیز در نظر بگیرید.
  • در طی یک روز فقط یک درس اختصاصی یا یک درس عمومی را مطالعه نکنید.عمده تفاوت مطالعه دروس اختصاصی با دروس عمومی در تمرینی بودن آنها می باشد،که همین متنوع بودن نوع مطالعه می تواند بازده مطالعه شما را افزایش دهد.
  • سلامت جسم مهمترین موضوع برای آمادگی بدن در هنگام مطالعه می باشد.پس تغذیه را در برنامه مطالعاتی نیز بگنجانید تا با کسالت و خستگی بدن مواجه نشوید.

 

حسین عبدالملکی                                 

 

/ 2 نظر / 34 بازدید
اناهیتا

واقا اطلاعات عالی بود[تایید]

تارا

خیلی خوب بود